Tesla | Minibus w drodze

Aktualnie Tesla produkuje dwa modele: Model S oraz Model X. W drodze jest jeszcze Model 3, który zadebiutuje w przyszłym roku. Elon Musk ma w planach kolejne projekty, tym razem związane z komunikacją zbiorową

Elon Musk przedstawił nowy plan rozwoju. "Niemal każdego będzie stać na Teslę"

Kilka tygodni temu charyzmatyczny szef Tesli, Elon Musk, zapowiadając przyszłe modele wspomniał o kompaktowym SUV-ie oraz pickupie. To jednak nie wszystkie rewelacje. Tesla zamierza stworzyć minibusa.

Elon Musk wspomniał o potrzebie stworzenia miejskiego środka transportu dla wielu pasażerów, który będzie napędzany silnikiem elektrycznym. Zagraniczne serwisy spekulowały, że taki model mógłby powstać na bazie Modelu X, a chwilę później plotki potwierdził temu sam Musk. Dodał, że płyta podłogowa tego modelu oferuje spore możliwości w kwestii przestrzeni dla pasażerów. Oprócz pasażerów zmieszczą się do niego wózki dziecięce, inwalidzkie czy rowery.

Nie wiemy jeszcze czy nowy samochód będzie dostępny w sprzedaży konsumenckiej, czy raczej będzie przeznaczony z myślą o rynku komercyjnym. Całkiem możliwe, że będzie oferowany na obu. Nowy model będzie alternatywą dla autobusów zmniejszając zakorkowanie miast. Dzięki kompaktowym rozmiarom będzie pozwalał na sprawne poruszanie się w warunkach miejskich. Niewykluczone, że będzie oferował częściowe lub w pełni autonomiczne rozwiązania.

Jak dotąd projekt elektrycznego, samojeżdżącego busa znajduje się we wczesnym stadium rozwoju. Koncept pojawi się nie szybciej jak w 2017 roku. Specjaliści spekulują, że wersja produkcyjna zadebiutuje dopiero w 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model S przeszła lifting

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.