Borgward rośnie w siłę | Marka podkupuje szefa designu Mini

Anders Warming, szef projektanów Mini, opuścił niedawno BMW Group. Okazało się, że Duńczyk przejdzie do Borgwarda. Ma pomóc marce odbudować dawną pozycję

Mini Cooper S Cabrio | Pierwsza jazda | Gokartowa radość z jazdy

Anders Warming odpowiada m.in. za Mini Countryman, Paceman, Cabrio, Clubman oraz trzecią generację kultowego Coopera. W tym roku duński projektant postanowił poszukać nowych wyzwań. Odszedł z BMW i przeszedł do Borgwarda. Warming ma pomóc marce powrócić z motoryzacyjnych zaświatów i podbić rynki całego świata.

Zadanie o tyle ambitne, że zarząd Borgwarda planuje sprzedawać już w 2025 około 1,6 miliona samochodów rocznie.

Powrót legendarnej marki

Marka Borgward zniknęła z rynku już przeszło 50 lat temu, w 1962 roku. Niemcy powrócili triumfalnie we Frankfurcie z zupełnie nowym samochodem. Zgodnie z obowiązującą w motoryzacji modą, był to SUV o nazwie BX7. W Genewie marka uzupełniła swoją ofertę o dwa mniejsze modele: BX5 oraz BX6 TS. Również z szeroko pojętego segmentu SUV-ów i crossoverów.

Produkcja BX-7 ma ruszyć już w najbliższych tygodniach, a SUV trafi do pierwszych klientów jeszcze w tym roku. Najważniejszym rynkiem zbytu dla Borgwarda mają być Chiny. To właśnie w Państwie Środka Niemcy rozpoczną sprzedaż. Następne w kolejce są Indie, Republika Południowej Afryki i Rosja.

Kiedy Borgward powróci na Stary Kontynent? Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w 2017 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Borgward BX7 | Powrót po latach

źródło: Okazje.info

Czy Twoim zdaniem powrót Borgwarda zakończy się sukcesem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.