Infiniti QX30 | Najciekawszy crossover premium?

Jednym z najciekawiej narysowanych crossoverów klasy premium jest Infiniti QX30. Czy stosunkowo niska cena i odważna stylistyka pozwolą mu odnieść sukces na polskim rynku?

Klasa premium w USA | Niemcy zdetronizowanis

Dlaczego wracamy do Infiniti QX30 akurat teraz? Crossover japońskiej marki premium właśnie debiutuje za Oceanem. W Stanach bliźniak Mercedesa GLA wywołał niemałe zamieszanie - ciekawa stylistyka i niezbyt wygórowana cena sprawiły, że o QX30 jest bardzo głośno. Jeżeli Infiniti uda się wykorzystać medialny szum, to QX30 może poważnie namieszać.

A w Polsce?

Japońscy producenci premium nie mają łatwo, bo nasz rynek zdominowany jest przez niemiecką Wielką Trójkę. A jeżeli już Polak nie chce drogiego auta zza Odry, to prędzej zajrzy do salonu Volvo niż zainteresuje się Infiniti. Czy QX30 ma szansę odwrócić ten trend? W NASZEJ GALERII znajdziecie nowe zdjęcia crossovera.

W Polsce Inifiniti QX30 oferowane jest z 2.2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 170 KM i dwusprzęgłową skrzynią 7DCT przekazującą napęd na cztery koła. Kosztuje 158 278 zł. Auto jest wyraźnie tańsze od porównywalnego bratniego GLA i BMW X1 (o około 10 tysięcy). Audi Q3 w podobnej konfiguracji jest droższe o około 2 tysiące złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti Q70 | Edycja premium

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.