Renault Twingo R.S. | Złe wieści dla czekających na szalonego malucha

Plotki o topowej odmianie Twingo pojawiały się już kilkukrotnie. Wszystko wskazuje jednak na to, że auto zostało zawieszone

Renault Twingo 1.0 Intens | Test | Zwinny maluch

Napędzane na tył Renault Twingo aż się prosi o wersję stworzoną przez oddział Renault Sport. Informacje o pracach nad Twingo R.S. pojawiały się kilkukrotnie, ale nigdy nikt ich oficjalnie nie skomentował.

Niedawno w rozmowie z Autocar rąbka tajemnicy uchylił Patrice Ratti, jedna z najważniejszych osób w Renault Sport. Potwierdził, że Francuzi poważnie myśleli nad takim autem i nawet rozpoczęli nad nim prace, ale przez trudności, jakie napotkali, projekt został zawieszony. Powstanie Twingo R.S. jest więc "prawie na pewno niemożliwe".

Największą przeszkodzą są koszty. Renault chciało, aby Twingo R.S. miało co najmniej 150 KM. Wyciśnięcie takiej mocy z 3-cylindrowego silnika wiązałoby się z bardzo mocną modyfikacją motoru, praktycznie całkowitym przeprojektowaniem jednostki. Inżynier wykluczył też użycie mocnego silnika o 4 cylindrach ze względu na brak miejsca - Francuzi mieliby problem z upchnięciem go w małym Twingo. Według Patrice'a Rattiego stworzenie Twingo R.S. byłoby zbyt kosztownym przedsięwzięciem jak na niszowego hot-hatcha z segmentu A.

Miłośnikom maluchów pozostaje więc Twingo GT (109 KM) albo - niedawno zaprezentowany - Brabus Smart (107 KM).

ZOBACZ TAKŻE:

Brabus Smart | Maluch z piekła rodem

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.