Ford Falcon Ute | Koniec ukochanego auta Australijczyków

Ciekawostka prosto z Australii. Po 55 latach Ford postanowił uśmiercić Falcona Ute. Dla nas to dziwoląg, ale w Australii Ute miał wielu wiernych klientów

Ford Edge nareszcie w Polsce

Po 55 latach, 7 generacjach i ponad 467 000 sprzedanych aut Ford zadecydował o definitywnym zakończeniu produkcji Forda Falcona Ute.

Ostatni Falcon Ute, który opuścił australijską fabrykę w Broadmeadows (stan Wiktoria) to mocna wersja XR6. Pod maską pickupa pracuje 6-cylindrowy silnik o mocy 261 KM i 391 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto nie trafi do sprzedaży, zostanie zatrzymane przez producenta. Biały Falcon Ute XR6 będzie w przyszłości brał udział w różnych imprezach organizowanych przez Forda.

Co dalej z Falconem Ute? Ford nie planuje jego bezpośredniego następcy. Co więcej, podjęto już decyzję o zaprzestaniu produkcji Falcona sedan i SUV-a Territory. Oznacza to, że Ford po raz pierwszy od 90 lat nie będzie produkował już żadnych samochodów w Australii, gdzie - obok Holdena - jest jedną z dwóch najbardziej lubianych i kultowych marek.

Amerykanie liczą, że wiernych klientów Falcona Ute przekona do siebie produkowany w Tajlandii Ford Ranger. Nie znamy jeszcze dokładnych liczb, ale serwis Motoring podaje, że nowy pickup już jest najlepiej sprzedającym się autem w ofercie Ford Australia.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Ranger | Ceny w Polsce | Konkurencja się zaostrza

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.