BMW M2 | Najlepsza "emka" wg Clarksona

Nowe BMW M2 na papierze wygląda trochę jak tańsza i słabsza odmiana M4. Jednak wystarczy przejechać się tym samochodem, żeby całkowicie zmienić zdanie na jego temat. Potwierdza to sam Jeremy Clarkson

BMW M2 | Kuracja odchudzająca, karbon i zastrzyk mocy

Były gwiazdor Top Gear jeszcze jakiś czas temu podkreślał, ze nowe BMW M2 będzie tańszą alternatywą dla modelu M4, ponieważ w porównaniu z wyższym modelem jest pozbawiony zaawansowanych elementów zawieszenia czy wydajniejszego turbodoładowania trzylitrowej jednostki. Jednak bardzo szybko zmienił zdanie, po tym jak przejechał się tym samochodem.

Clarkson stwierdził, że jest to obecnie najbardziej imponujący model z literką "M" w nazwie, jakim kiedykolwiek miał okazję jeździć. W ostatnim felietonie przyznał, że dotychczas jego ulubionym modelem była pierwsza generacja BMW M5 z silnikiem o mocy 286 KM. Klasyczne auto, które swoim charakterem było w stanie pokonać modele M3 E92 czy aktualne M6 Gran Coupe.

Tymczasem na rynku pojawił się model, który kosztuje mniej niż 50 tys. funtów, a do tego zapewnia tyle emocji. Pod maską M2 pracuje sześciocylindrowy silnik o mocy 365 KM. To o 60 KM mniej niż w przypadku M4, ale mniejsze rozmiary i waga kompensują te niedostatki. Auto pozwala na kontrolowaną jazdę bokiem, zachowując się jednocześnie jak wyścigówka.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW serii 1 sedan | Przednim napędem w A3 Limousine i CLA

BMW serii 1 sedanBMW serii 1 sedan fot. BMW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.