Bristol Bullet Speedster | Brytyjska legenda powraca

Marka Bristol pochodząca z Wielkiej Brytanii od kilku lat walczyła o przetrwanie. Wygląda na to, że wszystko idzie zgodnie z planem, ponieważ właśnie ujawniono pierwsze zdjęcia nowego modelu o nazwie Bullet Speedster

TVR powróci w pięknej formie

Projektanci pracujący dla marki Bristol stworzyli samochód w stylu retro inspirowany klasyką brytyjskiego gatunku, czyli modelami Jaguara i Morgana. Jednocześnie linia nadwozia nawiązuje do modelu Bristol 405 Drophead. Do budowy nadwozia wykorzystano włókno węglowe.

Podobnie jest pod maską. Trafił tam silnik V8 o pojemności 4,8 litra pochodzący od BMW. Maksymalna moc 370 KM trafia w sposób klasyczny na tylne koła. Producent chwali się, że Speedster do "setki" rozpędza się w 3,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Na pokładzie samochodu nie brakuje udogodnień. Nie będzie to typowa, spartańska maszyna jak np. Caterham. Znajdziemy tutaj system multimedialny z łącznością Bluetooth i Wi-Fi, a także klimatyzację, skórzaną tapicerkę i kokpit wykończony w zależności od opcji drewnem lub karbonem.

Nowy model ma uratować markę Bristol od bankructwa. Producent nie ujawnił jeszcze jaki będzie nakład modelu Bullet Speedster. Cena wnosi 250 tys. funtów, co w przeliczeniu daje 1,2 mln zł. Nie jest tanio, ale z pewnością znajdzie się wielu fanatyków na klasyka brytyjskiej motoryzacji z nowoczesnym sercem.

ZOBACZ TAKŻE:

Za co kochamy angielską motoryzację

Więcej o:
Copyright © Agora SA