Mazda Skyactiv | Mazda pracuje nad Dieslem

Wielu specjalistów w obliczu afery Dieselgate wieszczyło śmierć silników wysokoprężnych. Jednak Mazda nie zamierza się poddawać i za kilka lat zaprezentuje jednostkę, która spełni wymagania nawet w restrykcyjnych Stanach Zjednoczonych

Nowa Mazda 3 | Delikatny makijaż

Plan wprowadzenia nowych jednostek wysokoprężnych przez Mazdę trochę się opóźnia. Nowa gama silników miała się pojawić pięć lat temu, ale temat jeszcze nie umarł. Przedstawiciele japońskiej marki nie zamierzają się poddawać. Firma nadal pracuje nad czystszymi i bardziej sportowymi konstrukcjami. Musimy się jednak liczyć z tym, że przyjdzie nam poczekać.

Nowe silniki Diesla pojawią się dopiero, gdy na rynku pojawi się kolejna generacja serii Skyactiv. Nastąpi to nie prędzej jak w 2019 roku. Tak przynajmniej wygląda sytuacja w oficjalnym rozkładzie producenta. Na tamten rok zaplanowano nie tylko nowe jednostki, ale całą gamę lekkich rozwiązań zapewniających lepsze właściwości jezdne.

W ramach nowej platformy pojawią się też ulepszone silniki benzynowe, które mają być o 30 procent oszczędniejsze w porównaniu z dotychczasowymi. Kluczem do osiągnięcia tego wyniku jest wysoki stopień kompresji. W tej chwili wynosi 14:1, ale w nowych jednostkach zostanie podniesiony do 18:1.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda 6 | Będzie mocniejszy, turbodoładowany silnik

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.