Volkswagen Crafter | Zupełnie nowy dostawczak z Polski

Nowy Crafter to autorska produkcja Volkswagena. Specjalnie dla niego Niemcy wybudowali nowy zakład produkcyjny we Wrześni, będący drugim miejscem produkcji Volkswagenów w Polsce

Jaki Dieselgate? Świetne wyniki Volkswagena

Nowy Crafter został skonstruowany zgodnie z całkowicie nową koncepcją projektowania samochodów użytkowych Volkswagena. Jego konstrukcja w dużej mierze opiera się na założeniu, że od Transportera - głównego auta dostawczego w portfolio Volkswagena - większy brat przejmie materiały we wnętrzu, stylistykę i możliwości personalizacji. Co to oznacza w przypadku pojazdów użytkowych?

4 modele bazowe, 3 długości i 3 wysokości nadwozia, dostępność napędów na przednią lub tylną oś, a także na cztery koła 4MOTION, mechaniczna lub automatyczna skrzynia biegów - nowy Crafter chce spełniać potrzeby wszystkich klientów. Volkswagen wie, że celuje w bardzo szeroką rzeszę odbiorców o różnych wymaganiach, dlatego nowego dostawczaka oferuje w wielu wariantach nadwozia. Ma to pomóc m.in. w startowaniu w przetargach.

Po raz pierwszy w historii Crafter oferuje tak wiele możliwości łączenia jednostek napędowych, skrzyń biegów oraz rodzajów napędu dla wszystkich wersji nadwozia. Nowy silnik "EA 288Nutz" - 2-litrowe TDI - został opracowany specjalnie na potrzeby nowego Craftera i jest dostępny w czterech wariantach mocy. Klienci mogą wybierać między jednostką o mocy 102KM, 122KM, 140 KM oraz 177 KM (TDI biturbo).

Volkswagen wyposażył Craftera w szereg systemów bezpieczeństwa i wspierających jazdę, m.in.: ESP ze stabilizacją toru jazdy przyczepy, adaptacyjny tempomat ACC, system automatycznego hamowania po kolizji, system korekty toru jazdy w przypadku bocznych podmuchów wiatru (opcjonalny) i asystenta manewrowania z przyczepą.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf kontra Opel Astra | Pojedynek na szczycie

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.