Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

W mijającym tygodniu na nudę w świecie motoryzacji narzekać nie mogliśmy. Bo nowe modele nie zalały rynku, to stało się coś, na co redakcja moto.pl długo czekała

Zmiany miały zająć nam godzinę. Niestety były to plany zbyt optymistyczne. Ostatecznie po pięciogodzinnej walce udało się uruchomić nową odsłonę moto.pl. Staraliśmy się, by serwis czytało się przyjemniej, a nawigacja nie nastręczała kłopotów. Mamy nadzieję, że nowy wygląd przypadł Wam do gustu. Po wprowadzeniu zmian (również w wersji mobilnej) moto.pl ładuje się szybciej, a nam łatwiej eksponować treści, które gorąco Wam polecamy. A tych w mijającym tygodniu nie zabrakło.

Na co wielu beneficjentów rządowego programu Rodzina 500+ ma zamiar wydać otrzymane pieniądze? Oczywiście, że na samochody. Jeśli program będzie kontynuowany w kolejnych latach, cel wydatków może być inny. Chodzi o mandaty, których od 2019 roku może być znacznie więcej. Wszystko przez planowane zwiększenie liczby fotoradarów. Główny Inspektorat Transportu Drogowego przygotowuje już projekt poszerzenia swojego arsenału.

Wiadomością porównywaną z gromem z jasnego nieba była wieść o odświeżeniu popularnego Suzuki - modelu SX4 S-Cross. Sam fakt pojawienia się tej informacji był sporym zaskoczeniem. Podobnym jest wygląd auta, które nie przypomina żadnego innego modelu obecnego w gamie. Dzień po pojawieniu się pierwszych zdjęć w sieci polski importer marki opublikował cennik modelu. Suzuki wie, jak grać ceną. Wcześniej udowodniło to na przykładzie Baleno. Cennik S-Crossa tylko to potwierdza.

Choć samochody użytkowe zwykle nie są tym, co szczególnie fascynuje fanów czterech kółek, miniony tydzień przyniósł ważną premierę w klasie dużych dostawczaków. Mowa o Volkswagenie Crafterze. Zupełnie nowa konstrukcja daje mnóstwo możliwości personalizacji. Ale nie dlatego jest ważną premierą. Volkswagen specjalnie na potrzeby produkcji nowego Craftera wybudował nową fabrykę we Wrześni. Właśnie dlatego trudno przejść obok tego auta obojętnie.

Więcej o: