Lamborghini Huracan | Hołd dla Miury

W tym roku stajnia z Sant Agata Bolognese obchodzi 50. urodziny modelu Miura. Z tej okazji powstała specjalna edycja modelu Aventador nawiązująca do klasyka. Jednak w zeszłym roku ktoś wpadł szybciej na podobny pomysł i przerobił w identyczny sposób model Huracan

Lamborghini Urus | Włosi szykują "najszybszego" SUV-a na rynku

Najnowszy pomysł Lamborghini na uczczenie 50-lecia modelu Miura jest po prostu zwykłym skokiem na kasę bogatych klientów. Samochód technicznie nie różni się od seryjnej wersji oprócz tego, że został pomalowany w barwach przypominających legendarny model. Jednak w ubiegłym roku ktoś uprzedził pomysł centrali i pomalował model Huracan lakierem Rosso Mars, a progi, felgi i obudowy lusterek na złoto. Każdy, kto zna choć trochę historię włoskiej marki od razu skojarzy to z Miurą.

Samochód wystawiono za 229 900 dolarów. W tej cenie można nabyć nowe Audi R8, ale na pewno nie będzie to tak unikatowy egzemplarz, jak prezentowany na zdjęciach. Mimo że Huracan oferuje gorsze osiągi od Aventadora, to przez specjalne malowanie może być bardziej ceniony na rynku wtórnym. Jeżeli znajdzie się klient na ten jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, to z pewnością za kilka lat może na nim zarobić.

Przygotowany do sprzedaży egzemplarz ma przebieg 5,5 tys. km i stoi u dealera Algar Ferrari w Filadelfii. Do samochodu jest dołączony oryginalny zestaw toreb podróżnych.

ZOBACZ TAKŻE:

Polak zaprojektował Lamborghini przyszłości

INNE LINKI

Oto Lamborghini Trumpventador!

Lamborghini Huracan | Wściekle zielona taksówka

Tak brzmi Lamborghini Centenario

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.