Mercedes Klasy E All Terrain | A6 Allroad na celowniku

Mercedes wkracza na pole, gdzie do tej pory niepodzielnie rządziło Audi A6 Allroad. Nowa generacja Klasy E pojawi się w nowym wydaniu na początku przyszłego roku, ale najpierw zobaczymy ją w Paryżu

Volkswagen Passat Alltrack | Polskie ceny | Tani nie jest

Producent ze Stuttgartu ujawnił kilka dni temu swoje plany na najbliższe miesiące. Niemiecka marka zamierza nadal eksplorować nisze, żeby podbierać klientów konkurencji. Dopiero po wielu latach obecności na rynku uterenowionego kombi Audi, Mercedes zdecydował się na wprowadzenie swojego modelu na tą półkę.

W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje Klasy E All Terrain. Ta nazwa nie jest jeszcze oficjalna, podobnie jak wizualizacje. Przygotował je niemiecki projektant Tobias Buttner. W tym wydaniu standardowa Klasa E w wersji kombi będzie wyposażona w nowe zderzaki z dodatkowymi osłonami, nakładki na progi i błotniki oraz podwyższony prześwit. W standardzie pojawi się jeszcze napęd 4MATIC, który pozwoli zjechać z utwardzonych szlaków.

Nie powinniśmy jednak oczekiwać od tego samochodu zdolności do jazdy w poważnym terenie. Od tego są inne modele w gamie, a konkretnie crossovery i SUV-y. Zanim nowa wersja Mercedesa Klasy E pojawi się na rynku minie jeszcze trochę czasu. Auto będzie miało premierę w Paryżu, a dopiero w przyszłym roku zawita do salonów. Niewykluczone, że w ślad po Klasie E, na rynku pojawi się również podwyższona wersja Klasy C. W końcu Audi od kilku lat sprzedaje model A4 Allroad, który cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem od większego brata.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes klasy E Kombi | Mercedes w wersji rodzinnej

INNE LINKI

Audi A4 Allroad | Czas na wersję "terenową"

Ford wchodzi w Allroad

Kupujemy używane Audi | Poradnik | Modele podwyższonego ryzyka

Czy Twoim zdaniem Mercedes klasy E All Terrain zagrozi Audi A6 Allroad?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.