Tuning | AC Schnitzer | Zastrzyk mocy dla MINI

Po raz ostatni charakterystyczne połączenie kolorów kojarzonych z firmą AC Schnitzer widzieliśmy na modelach BMW M3 i M4. Tym razem specjaliści od tuningu zabrali się za mniejsze modele należące do bawarskiego koncernu

Mini Countryman E | Ładowany z kontaktu

Niemiecka firma tuningowa oferuje nowy pakiet wzmacniający dla modeli MINI. Wydawało się, że Mini Cooper w wersji JCW to maksimum, co można wyciągnąć z tej jednostki. Niemcy dodali jednak kilka swoich groszy, a konkretnie 34 KM, dzięki czemu maksymalna moc wzrosła z 231 do 265 KM.

Jednak lepsze wrażenie robi pakiet przygotowany dla normalnych wersji. Wariant Cooper ze standardowych 136 KM wyciągnął aż 170 KM. Model z literką "S" podniósł moc ze 192 KM do 235 KM. Oprócz osiągów poprawiono też zawieszenie, które jest teraz sztywniejsze. Do tego klient może zamówić 19-calowe, felgi w wersji AC1 BiColor lub Anthracite, z oponami w rozmiarach 215/35 lub 225/35. Pakiet tuningowy jest dostępny dla hatchbacka, Clumbana i Cabrioleta.

W ramach zestawu jest montowany nowy układ wydechowy z trybem "Track Mode". Dzięki dodatkowemu zaworowi sterowanemu zdalnie można poprawić dźwięk silnika. Do wyboru jest także końcówka wydechu: standardowa "Sport" lub "Sport Black". Pakiet aerodynamiczny nie zmienia zbyt wiele w wyglądzie. Z przodu montowana jest dokładka do zderzaka, której nie trzeba malować w kolorze nadwozia, a jej instalacja zajmuje dosłownie chwilę. Stylizacje dopełniają naklejki oraz charakterystyczne kolory nadwozia.

ZOBACZ TAKŻE:

Mini Cooper S Cabrio | Pierwsza jazda | Gokartowa radość z jazdy

INNE LINKI

Nowy Citroen C3 | Cactus w rozmiarze mini

BMW M235i na sterydach od Schnitzera

BMW świętuje 100. urodziny | Piękne BMW 507 w Goodwood

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.