Morgan EV3 UK 1909 Edition | Tylko dla kolekcjonerów

Podczas tegorocznego Festiwalu Szybkości w Goodwood zaprezentowano trójkołowca marki Morgan napędzanego silnikiem elektrycznym. Do sprzedaży trafia kolekcjonerska edycja UK 1909 sygnowana logo luksusowego, brytyjskiego domu towarowego

Morgan 4/4 80th Anniversary | Powrót do 1936

W 1909 roku powstały dwie brytyjskie firmy: Morgan i Seldridges. Pierwsza to producent trójkołowców, a druga to luksusowy dom towarowy. W ramach tej współpracy powstanie zaledwie 19 egzemplarzy elektrycznego Morgana EV3. Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane podczas konkursu elegancji Salon Prive, a do sprzedaży trafi zaraz potem, na początku października.

Morgan EV3 UK 1909 Edition będzie dostępny w specjalnym brązowym kolorze ze wstawkami z drewna i aluminium. Osiągi limitowanej edycji będą takie same jak w seryjnej wersji. Prędkość maksymalna to 150 km/h, a zasięg na naładowanych do pełna akumulatorach wynosi ok. 200-250 km.

Specjalna wersja będzie dostępna z zestawem akcesoriów dla kierowcy wyprodukowanych przez dziewięć brytyjskich marek. Klienci będą mogli wybrać spośród takich dodatków jak szal do jazdy zaprojektowany przez Alexandra Mc Queena, gogle od Lindy Farrow czy rękawice marki Dents.

Oficjalna cena nie została ujawniona, ale można się spodziewać, że wyniesie ok. 26 tys. funtów. Specjalna wersja EV3 UK 1909 Edition będzie również dostępna w wersji dla najmłodszych. Do sprzedaży trafi kilka miesięcy po premierze.

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Opowieść o Morganie przy szklaneczce whisky

INNE LINKI

Morgan Aero 8 | Po raz piąty

Ariel Atom | Ekstremalna maszyna, ekologiczny napęd

Mini All4 Scrambler | Mini do zadań specjalnych

Więcej o: