Łada Vesta | Rosyjska Dacia Logan

Koncern AvtoVAZ ma nowego szefa. Michael Moore zapowiedział, że już we wrześniu rosyjski producent zaprezentuje przełomowy model z popularnego segmentu crossover - Vesta Cross. Mamy pierwsze zdjęcia tego samochodu

Kortez | Luksusowy SUV od Putina

W zeszłym roku Łada zaprezentowała model Vesta o nadwoziu sedan. W międzyczasie krążyły plotki o kolejnej wersji Vesta Cross. Taki samochód trafi do produkcji już we wrześniu tego roku, a niedawno poznaliśmy pierwsze informacje na temat tego modelu.

Segment crossoverów, w który wpisują się także samochody o nadwoziu kombi z podniesionym prześwitem, zdobywa każdego roku coraz większe udziały w rynku. Dlatego wielu producentów próbuje ugrać swój kawałek tortu. Łada Vesta, która jest nazywana rosyjską Dacią Logan będzie miała swojego przedstawiciela w tym segmencie. Model Vesta Cross będzie trochę jak Duster skrzyżowany z Loganem MCV.

Firma AvtoVAZ jest w 67,1 procentach podległa koncernowi Renault-Nissan. Można się zatem spodziewać wspólnej platformy z rumuńską marką. Jednak nie powinniśmy się spodziewać napędu 4x4. Z typowych cech dla crossoverów pozostanie podwyższone zawieszenie i dodatkowe osłony nadwozia.

Pod maską będą dostępne silniki benzynowe. Jednostka 1.8 będzie oferowana wyłącznie na rynku rosyjskim. Jeżeli auto trafi do Europy to możemy się spodziewać silnika 1.6 pod maską dostępnego z instalacją CNG.

ZOBACZ TAKŻE:

To ulubione auta Rosjan | Hity sprzedaży 2015

INNE LINKI

Łada Kalina NFR | Najszybsza Łada w historii

Łada Vesta wchodzi do produkcji

Łada Niva Urban | Niva jak SUV

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.