Galeria | Dodge Charger Pursuit | Tak wyglądają radiowozy w USA

Kalifornijska policja właśnie zamówiła 580 radiowozów. Przetarg wygrał koncern FCA z Dodge'm Chargerem Pursuit. Auto robi piorunujące wrażenie

Mandat prosto z nieba. Drogówka testuje nową broń

Kalifornijska policja zamówiła właśnie ponad 580 radiowozów. Wybór padł na Dodge'a Chargera Pursuit. Dodge zastąpi wysłużone Fordy Crown Victoria Police Interceptor. Radiowozy będą służyć przede wszystkim na autostradach Kalifornii i staną się częścią California Highway Patrol. Nowe auta trafią w ręce funkcjonariuszy w przeciągu dwóch lat.

Większość zamówionych Chargerów wyposażona jest w 3.6 V6 Pentastar o mocy 292 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Podczas bardzo szybkiej, autostradowej jazdy spalanie nie powinno przekroczyć 10,9 litra na 100 km. Dla Amerykanów to wynik więcej niż bardzo dobry. Pod maską niektórych radiowozów będzie pracował znacznie większy silnik - 5,7-litrowa V-ósemka HEMI (370 KM i 530 Nm). Mocniejsze radiowozy trafią do ośrodka szkoleniowego policji w Sacramento.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia Chargerów Pursuit w wysokiej rozdzielczości. Z usług FCA korzysta oczywiście nie tylko słoneczna Kalifornia, co widać po kilku "śnieżnych" zdjęciach.

ZOBACZ TAKŻE:

Steeda Interceptor Mustang | 777-konny radiowóz

INNE LINKI

Dodge Viper | Jak świeże bułeczki

Jeep Grand Cherokee Hellcat | Premiera "do końca 2017"

Znaleziony w stodole Dodge Charger Daytona trafi pod młotek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.