Tesla | Elon Musk przedstawił nowy plan rozwoju. "Niemal każdego będzie stać na Teslę"

Elon Musk ma nowe, bardzo ambitne plany rozwoju Tesli Motors. Amerykański wizjoner wspomina nie tylko o pojazdach użytkowych i transporcie miejskim, ale i o rozwiązaniu, które ma sprawić, że na auta Tesli będzie stać prawie każdego

Tesla Roadster | Wielki powrót w nowym wydaniu

Trudno nazwać Muska klasycznym przedsiębiorcą. To jeden z wizjonerów pokroju Steve'a Jobsa. Właśnie dlatego na nowe plany rozwoju Tesli cała branża motoryzacyjna czekała z zapartym tchem. Fani marki nie powinni czuć się rozczarowani.

Musk chce wejść na intratny rynek aut użytkowych i posiadać produkt, który mógłby brać udział w przetargach na transport publiczny. Tesla ma produkować elektryczne i autonomiczne autobusy oraz pickupy "nowego typu" (Musk nie wyjaśnił, co ma oznaczać ów nowy typ). Ofertę skierowaną do klientów indywidualnych poszerzy kompaktowy SUV. To nie koniec.

Założyciel Tesli wraca do wcześniejszych planów produkcji "pięknych i wydajnych" baterii słonecznych. Baterie dachowe miałyby dostarczać prąd przedsiębiorstwom i gospodarstwom domowym. Musk chce spopularyzować to rozwiązanie poczynając od Ameryki, ale celem ostatecznym jest ekspansja globalna.

Jednym z najciekawszych założeń jest idea car sharingu, którą Musk chce wprowadzić na wyższy poziom. Niezbędny jest do tego rozwój autonomicznego modelu jazdy, nad którym Tesla intensywnie pracuje od dłuższego czasu. Szef amerykańskiej firmy zapowiedział, że autopilot będzie gotowym produktem, jeśli jazda przy jego użyciu stanie się 10-krotnie bezpieczniejsza niż tradycyjne kierowanie samochodu. Do czego autopilot jest niezbędny?

Musk stworzy aplikację do dzielenia się swoim samochodem. Wizjoner uznał, że samochód zamiast stać na parkingu, powinien zarabiać dla właściciela pieniądze. Jak? Posiadacz aplikacji może udostępnić swoje auto (za opłatą) innym użytkownikom. Tesla sama podjedzie w wyznaczone miejsce (dzięki wspomnianemu autopilotowi), sama naładuje baterie i wróci do właściciela po zakończeniu kursu. Zdaniem Muska to rozwiązanie sprawi, że "niemal każdego będzie stać na Teslę".

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

INNE LINKI:

Tesla Model X 60D | W "przystępnej" cenie

Mercedes S500e | Bezprzewodowe ładowanie

Rimac | Chorwacki pocisk doczeka wersji produkcyjnej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.