Mercedes CLS | Ostatnia edycja

Druga generacja czterodrzwiowego coupe ze Stuttgartu powoli dokańcza swego żywota. Zanim na rynku pojawi się nowa wersja, producent przygotował specjalną edycję na zakończenie

Mercedes klasy E | Pierwsza jazda | Technologiczny zawrót głowy

Mercedes CLS będzie dostępny w wersji czterodrzwiowej oraz Shooting Brake w specjalnym wyposażeniu o nazwie Final Edition. W ramach limitowanej produkcji auto będzie wyposażone w pakiet zewnętrzny AMG Line. Rozpoznamy po chromowanym grillu ze strukturą w kształcie diamentów oraz zmienionych zderzakach, nakładkach na progi i 19-calowych felgach w kolorze czarnym. W opcji dostępne są jeszcze srebrne, 18-calowe koła.

Wewnątrz Mercedesa CLS Final Edition dominuje czerń, ale skóra posiada kontrastujące przeszycie. Przednie "wielokonturowe" fotele są podgrzewane i regulowane we wszystkich możliwych kierunkach. Spłaszczona u dołu kierownica Dinamica obszyta mikrofibrą jest dostępna z łopatkami pozwalającymi zmieniać biegi.

Pakiet Final Edition będzie dostępny zarówno dla wersji coupe jak i Shooting Brake. Do końcowej ceny trzeba doliczyć 8211 euro. W Niemczech cena podstawowego modelu wynosi 54 680 euro.

Jak będzie wyglądać trzecia generacja Mercedesa CLS? Odpowiedzi należy szukać w nowej Klasie E. Mercedes nie ukrywa, że wszystkie jego modele będą do siebie bardzo podobne. Premiera nowego modelu jest zaplanowana pod koniec przyszłego roku. Niestety w trzeciej odsłonie nie zobaczymy wersji kombi nazywanej Shooting Brake. Wszystko z powodu zbyt słabej sprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

INNE LINKI

Mercedes S500e | Bezprzewodowe ładowanie

Mercedes klasy E Kombi | Mercedes w wersji rodzinnej

Elektryczny SUV Mercedesa zadebiutuje w Paryżu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.