Mercedes Future Bus | Autonomiczny autobus przyszłości

Jakiś czas temu pokazywaliśmy Wam tiry Audi. Teraz Mercedes zaprezentował autobus przyszłości. W przeciwieństwie do projektu z Ingolstadt autobus Mercedesa ma szansę wyjechać na drogi. I to już niedługo

Audi prezentuje tiry przyszłości

Mercedes całkiem niedawno zaprezentował koncepcyjną ciężarówkę Future Truck 2025. Oprócz ciekawej stylistyki gwoździem programu był tryb autonomicznej jazdy, który mógł sterować tirem do prędkości 85 km/h. W przypadku koncepcyjnego autobusu (Future Bus) Niemcy poszli tym samym tropem. Autopilot w autobusie nazywa się City Pilot i może wyręczyć kierowcę do prędkości 70 km/h. W mieście większa prędkość nie jest potrzebna.

Korzyści z autopilota? Mercedes wymienia przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa oraz niższe spalanie.

Future Bus to prawdziwy, jeżdżący autobus. Koncept zaprezentował swoje umiejętności podczas 20-kilometrowego kursu po ulicach Amsterdamu. Nad systemem czuwał kierowca, ale autopilot poradził sobie w ruchu miejskim bez pomocy człowieka.

Mercedes zapowiada, że produkcyjne autobusy na bazie Future Bus pojawią się na drogach "już niedługo". Kiedy dokładnie, jeszcze nie wiadomo. Jednak producenci aut w przypadku systemów autonomicznej jazdy najczęściej celują w 2020 albo 2025 rok.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Tuning | Mercedes GLE Coupe Inferno | Przepych po rosyjsku

INNE LINKI:

Mercedes E Coupe | Pierwsze wizualizacje

Mercedes klasy E Kombi | Mercedes w wersji rodzinnej

Mercedes w Paryżu | Tesla Motors na celowniku

Więcej o: