BMW serii 1 sedan | Przednim napędem w A3 Limousine i CLA

BMW bierze na celownik Audi A3 Limousine i Mercedesa CLA. Bawarczycy właśnie zaprezentowali w Chinach swojego małego sedana. To już wersja produkcyjna

Wyjątkowe BMW i8 | Iron Man byłby dumny

Niestety, chiński oddział BMW jest na razie bardzo powściągliwy. Pokazano jedno zdjęcie nowego modelu. I to tylko z przodu... Dość kluczowy w sedanie tył pozostaje tajemnicą. BMW powinno lada chwila pokazać resztę zdjęć - będziemy trzymać rękę na pulsie. Mały sedan marki stylistycznie garściami czerpie z koncepcyjnego Compact Sedan, który został zaprezentowany w zeszłym roku w Kantonie. Do samotnego zdjęcia produkcyjnego sedana dodaliśmy więc w galerii również zdjęcia konceptu.

Dokładne dane techniczne nie zostały ujawnione. Wiadomo tylko, że BMW serii 1 sedan będzie zbudowane na platformie UKL, którą marka wykorzystała w BMW 2 Active Tourer. Oznacza to, że miłośnicy BMW muszą zapomnieć o tylnonapędówce. Podobnie jak najgroźniejsi konkurenci, BMW 1 Sedan (oznaczenie F52) będzie napędzane na przód.

Na razie mowa jest o dwóch jednostkach napędowych. Bazowa również rozczaruje fanów BMW - to trzycylindrowiec o pojemności 1,5 litra. Drugi silnik to 2.0 R4 Turbo o mocy 231 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

We wnętrzu ma nie zabraknąć najnowszych systemów i asystentów kierowcy, w jakie wyposażane są auta bawarskiego producenta. Z racji, że sedan powstał z myślą o rynku chińskim możemy się spodziewać przestronnej kabiny i dużo miejsca na nogi. To jedna z najważniejszych cech auta dla Chińczyków, dlatego kierowcy z Państwa Środka tak ukochali przedłużone wersje samochodów.

Na razie BMW serii 1 opisywane jest jako model przewidziany wyłącznie na rynek chiński. Tam zostanie umiejscowiona produkcja i to tylko do Chińczyków trafi auto. Możliwe, że po jakimś czasie zarząd BMW zmieni zdanie i rzuci rękawicę CLA i A3 Limousine również poza granicami Chin. Jednak teraz nowe BMW to z naszej perspektywy ciekawostka.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M2 | Kuracja odchudzająca, karbon i zastrzyk mocy

INNE LINKI

BMW świętuje 100. urodziny | Piękne BMW 507 w Goodwood

Mercedes GLC Coupe | Ceny w Polsce | Droższy od BMW

Alfa Romeo szykuje konkurenta dla BMW Serii 5

Czy BMW powinno wprowadzić sedana do sprzedaży również na rynku europejskim?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.