Bristol Bullet | Kolejny ambitny, sportowy samochód

Bristol Cars powraca z nowym autem po pięciu latach, jakie minęły od zakończenia produkcji modelu Fighter. Nowy model ma być bardzo lekki, co na pewno będzie świetnie współgrać z potężną V-ósemką

Arrinera Hussarya GT | Polska bestia pokazuje pazur

Bristol Cars przymierza się do powrotu na rynek już od dłuższego czasu. Do niedawna auto funkcjonowało jako Project Pinnacle. Podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed firma ogłosiła, że roadster będzie się nazywać Bullet. W Goodwood można było Bristola nawet obejrzeć - jednak kryło się ono pod bardzo mocnym kamuflażem.

Bristol Cars przymierza się już do premiery produkcyjnej wersji. W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze zdjęcia-teasery.

Sercem Bulleta będzie 4,7-litrowa V-ósemka zapożyczona z BMW. Dokładne dane techniczne silnika nie są jeszcze znane, ale Bristol chce postawić na klasyczną, wolnossąca jednostkę. W parze z dużą mocą pójdzie bardzo niska waga. Bristol Bullet ma być wykonany z jak najlżejszych materiałów, co przełoży się na znakomity współczynnik mocy do wagi. Na razie musimy zaufać producentowi na słowo. Pierwsze szczegóły techniczne powinny zostać opublikowane w najbliższych tygodniach.

Planowo Project Pinnacle miał być gotowy już w 2015 roku, na 70-urodziny firmy Bristol Cars. Brytyjczykom jednak nie udało się dotrzymać terminów. Nowe auto - już jako Bullet - ma wyjechać na drogi jeszcze w tym roku. Prezentację przewidziano na 26 lipca.

Tak prezentował się zamaskowany Bristol podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood (źródło: Autocar.co.uk):

Bristol Bullet w GoodwoodBristol Bullet w Goodwood fot.autocar.co.uk

ZOBACZ TAKŻE:

Morgan EV3 | Morgan idzie w prąd

INNE LINKI

Tak brzmi Lamborghini Centenario

Aston Martin Vanquish Zagato trafi do produkcji!

Ariel Atom | Ekstremalna maszyna, ekologiczny napęd

Czy Twoim zdaniem na rynku jest miejsce dla kolejnego producenta samochodów sportowych?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.