75. urodziny Jeepa | Wyjątkowy koncept i film

Historia Jeepa sięga II Wojny Światowej, roku 1941 i słynnego Willysa MB. W tym roku Amerykanie obchodzą więc swoje 75. urodziny. Z tej okazji przyszykowali kilka niespodzianek dla swoich fanów

Jeep Renegade | Prezentacja modelu

Jedną z nich jest wyjątkowy koncept Jeep Wrangler 75th Salute. Auto bazuje oczywiście na teraźniejszym Wranglerze, ale stylistycznie garściami czerpie ze swojego pradziadka, Willysa MB. Pojawiło się więc charakterystyczne malowanie, amerykańskie gwiazdy i "wojskowe" oznaczenia. Usunięto także drzwi, dach, słupki B i tylną kanapę. Jeep stoi na 16-calowych felgach, na które naciągnięto terenowe, 32-calowe opony.

Koncept powstał na Wranglerze Sport, jego sercem jest więc 3,6-litrowa V-szóstka Pentastar. Silnik współpracuje z sześciobiegową ręczną skrzynią.

Niestety, koncept nie trafi do produkcji. Nawet małoseryjnej. Jeep Wrangler 75th Salute powstał, aby uczcić 75 urodziny marki. Weźmie udział w kilku okolicznościowych imprezach i prawdopodobnie skończy swoją karierę w muzeum. Przynajmniej na razie takie plany ma zarząd marki. Kto wie? Może zapytania klientów skłonią FCA do zmiany decyzji i wypuszczeniu na drogi kilkudziesięciu Wranglerów w szatach Willysa MB.

Z okazji 75. urodzin Jeep przygotował również krótki, okolicznościowy film. Możemy na nim zobaczyć, jak zmieniały się samochody marki od 1941 aż do dzisiaj.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Jeep Wrangler | Kolejne wcielenie ikony

INNE LINKI

Akcje przywoławcze | Jeep Wrangler | Problem z poduszkami

Jeep Renegade terenówką roku

Siedem konceptów Jeepa na Moab Easter Jeep Safari

Więcej o:
Copyright © Agora SA