Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Ten tydzień zdominowały informacje płynące od francuskich producentów, choć nie zabrakło też polskich akcentów

R i S to dwie litery, które fanom francuskiej motoryzacji podwyższają ciśnienie krwi. Właśnie dlatego wieść o odświeżonym Clio R.S. nie mogła pozostać niezauważona. Dla zwolenników "Francuzów" przygotowaliśmy jednak znacznie więcej. Na moto.pl można już przeczytać test DS4 Crossback i odświeżonego crossovera Peugeota - modelu 2008. To nie koniec, bo Renault dość niespodziewanie zaprezentowało kolejną nowość (obok nowego Clio R.S.) w gamie - Megane z czterodrzwiowym nadwoziem.

Fani niemieckiej motoryzacji też nie mogli narzekać na nudę. Należący do Mercedesa Smart pochwalił się ForTwo, ForFour i Cabrio od Brabusa, a plotki dotyczące ekstremalnego M2 rozpalają wyobraźnię miłośników BMW. Grupa Volkswagena też nie pozostaje w tyle. VW pochwalił się optymistycznymi wynikami sprzedażowymi, a szpiedzy sfotografowali 400-konne RS3 Sedan podczas testów na torze.

Nie zabrakło też akcentów znad Wisły. Polak zaprezentował swoją wizję Lamborghini przyszłości, sąd obwinił policję za nieumiejętne obsługiwanie radarów w głośniej sprawie kierowcy, który nie zgodził się z pomiarami drogówki, a Kia opublikowała cennik zupełnie nowego, hybrydowego modelu - Niro.

Co jeszcze działo się w świecie motoryzacji w tym tygodniu? Wszystko - jak co tydzień - znajdziecie w poniższym skrócie.

Więcej o: