Jeep Wrangler | Jak ukraść samochód przy pomocy laptopa

Amerykańska policja opublikowała film, w którym możemy zobaczyć jak nieznany sprawca rozpracowuje w 12 minut Jeepa Wranglera przy użyciu laptopa, a następnie odjeżdża tym samochodem

Złodzieje mają nową metodę kradzieży. Wykorzystują lukę w zabezpieczeniach

Na jednej z ulic w Houston stał zaparkowany Jeep Wrangler. Około godziny 00:45 pojawił się obok auta nieznany sprawca, który po chwili odblokował maskę w poszukiwaniu głośnika od alarmu. Po chwili zamknął klapę i oddalił się.

Po kilku minutach powrócił i tym razem otworzył drzwi po stronie kierowcy. Następnie przy użyciu laptopa lub innego urządzenia elektronicznego rozbroił alarm, mrugnęły światła i został uruchomiony silnik.

Na całą operację, od momentu kiedy złodziej po raz pierwszy się pojawił przy aucie, potrzebował zaledwie 12 minut. Policja liczy, że dzięki publikacji tego filmu uda się go zatrzymać i doprowadzić przed sąd. Właściciel samochodu oferuje 5 tys. dolarów nagrody za jakąkolwiek informację, która pomoże w śledztwie.

Liczba złodziei samochodowych w Stanach Zjednoczonych zmalała w ostatnich latach. Mimo tego nadal mają miejsce zuchwałe kradzieże nowych samochodów przy użyciu zaawansowanej elektroniki.

Na filmie możecie zobaczyć, jak wyglądała cała akcja.

 

ZOBACZ TAKŻE:

707 KM w Jeepie Grand Cherokee

INNE LINKI

Akcje przywoławcze | Jeep Wrangler | Problem z poduszkami

Jeep Renegade terenówką roku

Siedem konceptów Jeepa na Moab Easter Jeep Safari

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.