Skoda Superb | Czeskie kombi kontra supersamochody

Czesi mają specyficzne poczucie humoru, ale gdy zmieszamy je z podejściem Brytyjczyków, to może wyjść coś naprawdę absurdalnego. I właśnie takie jest to porównanie, ale tylko z pozoru. Skoda Superb Combi staje do walki z klasycznymi supersamochodami

Skoda Kodiaq | Odliczanie do premiery

Najmocniejsza wersja Skody Superb raczej nie ma nic wspólnego z pojęciem "supersamochód". Pod maską takiego samochodu drzemie dwulitrowy silnik TSI wyposażony w turbodoładowanie, dzięki któremu rozwija moc 280 KM. To całkiem sporo jak na rodzinne kombi. W wersji ze skrzynią DSG auto przyspiesza do setki w 5,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 250 km/h.

Gdy wgłębimy się w szczegóły to okazuje się, że czeskie kombi ma lepsze osiągi niż samochody, które w młodości wieszaliśmy na plakatach w pokoju. Brytyjczycy zabrali na tor takie rarytasy jak Honda NSX, Lotus Esprit, Ferrari 308 GTB czy Porsche 911 Carrera. Wszystkie wzięły udział w sprincie na wprost.

Okazuje się, że w tej konkurencji Skoda wygrała nie tylko pojemnością bagażnika czy miejscem na tylnej kanapie, ale jako pierwsza zameldowała się na mecie. Jesteście zaskoczeni?

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb Sportline | Ceny w Polsce | Droga sportowa dusza

INNE LINKI

Downsizing dopadł Skodę Octavię

Honda NSX | Japońska superhybryda

960 - nowy supersamochód Porsche ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.