Prototypy | Audi RS3 Sedan szaleje na Nurburgringu

Audi szykuje kolejny bardzo szybki samochód. Do rodziny RS już niedługo dołączy RS3 Sedan. Auto zostało przyłapane na torze

Nowe Audi A5 | Dążenie do perfekcji

O Audi RS3 Sedan słyszeliśmy już od jakiegoś czasu. Potwierdzenie takiego modelu uzyskaliśmy na początku roku, kiedy do sieci wyciekło zdjęcie auta z zamkniętej prezentacji amerykańskiego działu sprzedaży Audi. Od lutego o RS3 Sedan zrobiło się cicho.

Teraz Audi powróciło i - w mocnym kamuflażu - ruszyło wykręcić kilka szybkich kółek na Nurburgringu.

Wiemy, że sercem RS3 Sedan będzie 2,5-litrowy silnik R5, który wykorzystano w TT RS. Oznacza to, że możemy się spodziewać mocy na poziomie 400 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. RS3 Sedan w standardzie będzie wyposażone w napęd Quattro i siedmobiegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów. Kierowca będzie mógł zmieniać biegi manetkami przy kierownicy. Ekipa z Ingolstadt nie przewiduje tradycyjnej ręcznej skrzyni w swoim sedanie.

Osiągi? Według pierwszych doniesień z Bawarii, możemy się spodziewać przyspieszenia do pierwszej setki w okolicach czterech sekund.

W segmencie superszybkich, małych sedanów Audi RS3 Sedan zmierzy się tylko z jednym przeciwnikiem, Mercedesem-AMG CLA45. Na podobne auto od BMW będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Druga z marek premium rodem z Bawarii na razie pokazała tylko koncept serii 3 w sedanie (BMW Concept Compact Sedan ). Auto musi najpierw trafić do produkcji, dopiero później BMW będzie myśleć o sportowym wcieleniu.

Źródło: Carscoops, CarPix

ZOBACZ TAKŻE:

Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

INNE LINKI

BMW Concept Compact Sedan | Zapowiedź małego sedana

Konfrontacja | Mercedes A45 AMG kontra CLA45 AMG | Bratobójcza walka

Galeria | Audi prezentuje tiry przyszłości

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.