Jaki Dieselgate? Świetne wyniki Volkswagena

Volkswagen ucierpiał wizerunkowo i finansowo na aferze Dieselgate. Jednak nie w Polsce. U nas Niemcy poprawili swoją sprzedaż aż o 23%!

Volkswagen Crafter | Nowy dostawczak z Polski

Polski oddział Volkswagena ma powody do świętowania. Właśnie opublikowano wyniki za pierwszą połowę roku. Od stycznia do czerwca 2016 roku nad Wisłą sprzedano aż 20 389 aut. W porównaniu z analogicznym okresem 2015 sprzedaż wzrosła o 23% .

Volkswagen odnotowywał wzrosty sprzedaży we wszystkich miesiącach pierwszego półrocza 2016 w porównaniu z analogicznymi miesiącami ubiegłego roku. Rekordowy miesiąc to marzec, w którym sprzedano 4 469 aut. W czerwcu było to 3 720 aut (+39% w porównaniu z czerwcem 2015).

Aktualnie udział marki Volkswagen w polskim rynku to 9,67%.

Które samochody Volkswagena sprzedają się najlepiej? Pierwsze miejsce nie będzie chyba zaskoczeniem... Tak prezentują się wyniki za pierwsze sześć miesięcy roku 2016:

- Volkswagen Golf - 6 145 szt.

- Volkswagen Passat - 4 460 szt.

- Volkswagen up! - 1 572 szt.

- Volkswagen Polo - 1 558 szt.

- Volkswagen Tiguan - 1 465 szt.

Tak świetną sprzedaż w Polsce wyjaśnia Michał Szaniecki, dyrektor marketingu marki Volkswagen:

Kupujący nowe samochody przywiązują coraz większą wagę do kosztów eksploatacji, a nie jak kiedyś - tylko do wyjściowej ceny auta. Klientom Volkswagena, oprócz znakomitych produktów, w ramach oferty All Inclusive, oferujemy w cenie samochodu pakiet przeglądów czy ochronę pogwarancyjną, dzięki czemu zdecydowanie obniżają się koszty użytkowania auta, a kierowcy zyskują poczucie bezpieczeństwa i spokój na lata.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Amarok nie będzie miał sobie równych

INNE LINKI

Volkswagen Profit Lease | Ciekawa propozycja dla firm

Volkswagen Touareg | Duży SUV na bogato

Nowy Volkswagen e-Golf | Jeszcze większy zasięg

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.