Renault Megane Sedan | Rodzina się rozrasta

Renault konsekwentnie uzupełnia ofertę Megane. Po hatchbacku i zaprezentowanym w Genewie kombi, teraz przyszedł czas na sedana. Mały Talisman przyjedzie także Polski

Renault Talisman Grandtour | Pierwsza jazda | Można się zakochać

Do rodziny Megane właśnie dołączył czterodrzwiowy sedan. Obyło się oczywiście bez większych zaskoczeń. Charakterystyczna stylistyka francuskiej marki się nie zmieniła, a Megane wygląda jak mniejszy brat Talismana.

Wnętrze i wyposażenie również nie różni się od hatchbacka. Nie zabraknie więc nowoczesnego projektu kabiny, 7-calowego wyświetlacza TFT przy zegarach oraz 8,7-calowego ekranu dotykowego, który pełni rolę centrum dowodzenia nowoczesnym systemem multimedialnym R-Link 2. Renault Megane sedan będzie także wyposażone we wszystkie systemy bezpieczeństwa i inteligentnych asystentów kierowcy, jakie Renault oferuje w hatchbacku i kombi.

Pojemność bagażnika sedana to 508 litrów. Dzięki funkcji Easy Trunk Access (opcja) można się do niego dostać bez użycia rąk. Wystarczy przesunąć stopą pod autem, a bagażnik sam się otworzy.

W zależności od rynku sedan będzie dostępny z 5 różnymi jednostkami napędowymi.

Silniki benzynowe:

- Wolnossący SCe 115 (5-biegowy manual albo skrzynia CVT)

- Benzynowy, turbodoładowany TCe 130 (6-biegowy manual albo 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna EDC)

Silniki diesla:

- dCi 90 (6-biegowy manual)

- dCi 110 (6-biegowy manual albo 6-biegowa skrzynia automatyczna EDC)

- dCi 130 (6-biegowy manual)

Megane sedan będzie produkowane w Turcji. Do sprzedaży trafi w ponad 20 krajach, a oprócz Turcji najważniejsze będą: Australia, Arabia Saudyjska, Algieria, Egipt, Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko czy Liban.

Sedan z europejskiej perspektywy to raczej ciekawostka, ale Renault nie zapomina o Starym Kontynencie i auto będzie oferowane na wybranych rynkach. Według pierwszych informacji, sedana kupimy również w Polsce. Inne europejskie kraje, gdzie nowe Megane trafi do sprzedaży to m.in. Włochy, Irlandia, Zjednoczone Królestwo, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Bułgaria, Serbia, Słowenia, Chorwacja, Czechy oraz Ukraina.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Megane | Pełny cennik | Tańsze niż konkurencja

INNE LINKI

Galeria | Renault Alaskan | Pierwsze takie Renault

Renault Clio po faceliftingu | Drobne zmiany

Renault Grand Scenic | Jeszcze więcej miejsca

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.