Nissan X-Trail | Pierwsze auto w Europie sprzedane na Twitterze

Internet zmienia otaczający nas świat. Przykładowo, w Japonii można kupić BMW i8 na serwisie Amazon. A w Europie? Nissan jako pierwszy wykorzystał Twittera do sprzedania swojego auta

BMW i8 | W Japonii kupisz je na Amazonie

Hiszpański dealer Nissana - firma Antamotor - sprzedała samochód przez Twittera. To pierwszy taki przypadek w Europie. Premierowe auto to Nissan X-Trail.

Raul Escolano (@escolano) rozesłał na Twitterze zapytanie do przedstawicieli różnych marek. Było to swoistego rodzaju wyzwanie - pan Escolano chciał sprawdzić, czy da się kupić samochód wyłącznie przez sieć społecznościową. Najlepiej z zadania wywiązał się dealer z Galicji. Antamotor podeszło do sprawy bardzo profesjonalnie, a do prezentacji wykorzystało nawet platformę Periscope, na której dealer umieścił film przedstawiający najważniejsze cechy modelu X-Trail w spersonalizowanej prezentacji.

Cała transakcja została zrealizowana przez Internet. Nawet kluczyki dostarczono klientowi przez kuriera. Raul Escolano spotkał się z przedstawicielami Nissana dopiero przy odbiorze auta w hiszpańskiej centrali marki.

Czy tak będzie wyglądała przyszłość sprzedaży samochodów?

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan wykorzystuje problemy Mitsubishi

INNE LINKI

Nissan Kicks | Crossoverów nigdy dość!

Nissan Leaf | Japończycy biorą Norwegię szturmem

Wideo | Nissan 370Z Nismo robi donuty... dosłownie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.