Tuning | Toyota Prius na sterydach Wald

Mało kto posądza Toyotę Prius o sportową duszę. Ale od czego są tunerzy? Ekipa Wald International właśnie zaprezentowała swoją wizję superhybrydy

Toyota Prius+ po liftingu | Hybrydowy van jeszcze lepszy

W szatach Wald International Prius stracił wszystkie swoje praktyczne walory - hybryda jest tak niska, że problemem będzie pokonanie krawężnika czy śpiącego policjanta. Inspiracją dla tunera były rasowe auta wyścigowe. Dlatego w projekcie nie zabrakło poczwórnego wydechu, rasowego dyfuzora, spojlerów, masy owiewek, nowego grilla, poszerzonych zderzaków i paru rzucających się w oczy sportowych dodatków.

Pakiet drapieżnych poprawek dla Priusa otrzymał groźną nazwę Wald Sports Line. Choć wszystko wygląda jak żart projektantów, to japoński tuner zarzeka się, że pakiet trafi do sprzedaży.

Niestety, nie zdecydowano się na podrasowanie napędu Priusa. Za ciut lepsze osiągi (nie podano szczegółów) odpowiada ulepszona aerodynamika. Wald jest tak pewne swojego body kitu, że postanowiło wyposażyć Priusa w mocniejsze hamulce z 6-tłoczkowymi zaciskami.

Sercem nowego Priusa jest układ hybrydowy (łączna moc to 122 KM) najnowszej generacji, który ma zapewniać znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz większą radość z jazdy. W dodatku, pracuje ciszej i płynniej niż dotychczas. Całkowicie zmodernizowany, pełny napęd hybrydowy jest wydajniejszy i bardziej dynamiczny, ale również lżejszy. Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawność cieplną powyżej 40% - jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Ioniq | Hyundai rzuca rękawicę Toyocie

INNE LINKI

Nowa Toyota GT86 | Europa pokrzywdzona

Toyota C-HR | Przyszłość crossoverów

Toyota Mirai podbija Stany Zjednoczone

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.