Bonneville Speed Week | Nareszcie dobre wieści!

Dwie ostatnie edycje słynnego Bonneville Speed Week odwołano z powodu kiepskiego stanu nawierzchni na wyschniętym, słonym jeziorze. Organizatorzy właśnie ogłosili, że edycja 2016 będzie się mogła odbyć bez żadnych przeszkód

Lamborghini Centenario | Dzieło sztuki w ruchu

To znakomite wieści dla wszystkich maniaków prędkości. Organizatorzy właśnie ogłosili, że nawierzchnia "toru" wreszcie znajduje się w dobrym stanie i nic nie stoi na przeszkodzie, aby tegoroczna edycja Speed Week doszła do skutku. Kierowcy mogą się szykować na sierpień.

Dwie poprzednie edycje

Zeszłoroczna edycja Speed Week Bonneville została odwołana przez organizatorów. Podobnie jak w 2014 na przeszkodzie stanęły niesprzyjające warunki pogodowe. Pokrywa soli na Bonneville Salt Flats była bardzo cienka, mokra, a w niektórych miejscach po prostu stało błoto.

Amerykanie walczyli do ostatniej chwili, ale udało im się tylko wyznaczyć odcinek o długości 2,25 mili (3,6 kilometra), co jest niewystarczające do bezpiecznego bicia rekordów prędkości. Absolutne minimum to 3 mile (4,8 kilometra), ale do prawdziwego ścigania się potrzeba znacznie więcej - przykładowo dla pojazdów poruszających się z prędkością ponad 600 km/h przepisy nakazują prostą o minimalnej długości 9 mil (14,5 kilometra).

Na edycję 2015 szykowało się około 600 kierowców. Na szczęście, w tym roku powinno się udać, a kierowcy będą mogli wrócić do stanu Utah.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochodowe rekordy Guinnessa

INNE LINKI

Bugatti Chiron | Pobije rekord prędkości

Japońska Godzilla pobiła rekord należący do Polaka

Pontiac Aztek | Rekordy popularności

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.