Dodge Viper | Jak świeże bułeczki

W związku z zakończeniem produkcji Vipera, władze marki Dodge postanowiły wprowadzić na rynek pięć specjalnych wersji w mocno limitowanym nakładzie. Jednak zainteresowanie samochodami przerosło najśmielsze oczekiwania producenta, który musiał szybko znaleźć sposób żeby zwiększyć nakład

Następne Corvette z centralnym silnikiem

Kilka tygodni temu Dodge zapowiedział oficjalnie, że Viper odchodzi do lamusa, ale na pożegnanie na rynek trafi aż pięć specjalnych edycji podsumowujących 25-lecie jego kariery. Wystarczyło pięć dni od uruchomienia zamówień żeby nakład się wyczerpał.

Największą popularnością cieszył się model Viper 1:28 Edition ACR, którego nazwa nawiązuje do rekordowego okrążenia na torze Laguna Seca. Okazało się, że klienci również postanowili pobić rekord, ale szybkości zamówień. Średnio co 85 sekund sprzedawał się jeden egzemplarz, a cały nakład wynoszący 28 egzemplarzy znalazł nabywców w niecałe 40 minut.

W międzyczasie wersja VooDoo II Edition ACT była dostępna przez dwie godziny. Tyle czasu potrzeba było, żeby znalazło się 31 chętnych na ten samochód. 25 sztuk egzemplarza Snakeskin Edition GTC oraz 100 sztuk GTS-R Commemorative Edition ACR sprzedawało się aż dwa dni. Trzy dni później dwóch największych dealerów Viperaw USA sprzedało ostatnie 22 egzemplarze wersji Dodge Dealer Edition ACR.

To jednak nie koniec historii związanej ze specjalnymi wersjami Vipera. W związku ze sporym zainteresowaniem Dodge zamierza wprowadzić na rynek dodatkowy nakład. Będzie to 31 samochodów w wersji Snakeskin Edition ACR. Auto będzie połączeniem wersji Snakeskin GTC z dodatkowymi pakietami aerodynamicznymi, ceramicznymi hamulcami oraz innymi dodatkami stylistycznymi. Zamówienia ruszą w połowie tego miesiąca. Należy się jednak spodziewać, że znów nie potrwa to zbyt długo.

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Viper ACR | Rekordzista na 13 torach

INNE LINKI

Wideo | Dodge : Przebudzenie Mocy

Dodge SRT | Kolejna ofiara downsizingu?

Dodge Ram | Nowy SUV na rynku?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.