Mercedes E Coupe | Pierwsze wizualizacje

Inżynierowie ze Stuttgartu pracują intensywnie nad produkcyjną wersją Mercedesa Klasy E Coupe, a w sieci pojawiają się już pierwsze obrazki prezentujące ten model

Oryginalny patent Mercedesa

Nowej Klasie C o nadwoziu coupe nie można odmówić uroku. Samochód będzie nawiązywał wyglądem do gamy pozostałych modeli spod znaku gwiazdy. Różnica zaczyna się dopiero na wysokości słupka środkowego, gdzie linia dachu będzie dynamicznie opadać. Projektanci zadbali by całość prezentowała się bardzo muskularnie. Klasa E Coupe znana niegdyś jako CLK powstanie na płycie podłogowej Klasy C.

We wnętrzu możemy się spodziewać rozwiązań z najnowszej odsłony Mercedesa Klasy E, ale kilka detali takich jak wloty powietrza zostanie zmienionych. W centralnej części kokpitu pojawi się analogowy zegarek.

Pod maskę trafi najnowsza linia jednostek napędowych Mercedesa, włączając w to dwulitrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, którego maksymalna moc to 241 KM. Do tego dojdzie jeszcze V6 biturbo o pojemności trzech litrów o mocy 396 KM. Na liście dostępnych wersji nie zabraknie wariantu E63 Coupe z jednostką o mocy 571 KM pod maską.

Władze niemieckiego koncernu nie zapowiedziały jeszcze Klasy E Coupe, ale możemy się spodziewać, że auto zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes GLC Cabriolet | Nowa motoryzacyjna nisza?

INNE LINKI

Mercedes S500e | Bezprzewodowe ładowanie

Mercedes za mistrzostwo Anglii

Mercedes klasy E Kombi | Mercedes w wersji rodzinnej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.