Skoda Superb Sportline | Ceny w Polsce | Droga sportowa dusza

Skoda już dawno zerwała z wizerunkiem nudnej marki, która stawia tylko na walory praktyczne. Potwierdza to usportowiona Skoda Superb. Właśnie poznaliśmy polskie ceny Superba z pakietem Sportline

Skoda Superb GreenLine | Ponad 1780 km na jednym tankowaniu

Polski cennik Skody Superb Sportline otworzy kwota 120 170 złotych za limuzynę z 1,4-litrowym benzynowym silnikiem TSI (150 KM). Za kombi z tą samą jednostką napędową trzeba zapłacić 123 870 złotych.

Pod nazwą Sportline kryje się drapieżny pakiet stylistyczny. Superb wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami, ciemniejszym grillem, 19-calowymi felgami Vega oraz czarnym wypełnieniem reflektorów. Pojawią się też kontrastujące detale, które nadadzą autu ostrego charakteru. Superb Sportline może być pomalowany na jeden z ośmiu kolorów. Jeden to zupełna nowość przewidziana dla tej wersji, metalizowany lakier "Dragon Skin".

We wnętrzu nie zabraknie sportowych foteli i kierownicy, czerwonych motywów, aluminiowych nakładek na pedały, ozdobnych progów czy plakietek z nazwą wersji. Superb Sportline wykończony jest oczywiście skórą i alcantarą.

Choć czescy inżynierowie w przypadku wersji Sportline nie grzebią pod maską, to kierowcy mogą liczyć na kilka sportowych dodatków, które nie ograniczają się tylko do wizualnej strony auta. To m.in. elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS+, sportowe zawieszenie, dwustopniowa elektroniczna stabilizacja toru jazdy ESC oraz funkcja HMI Sport, która pozwala sprawdzić temperaturę oleju i płynu chłodzącego oraz wskaźnik siły odśrodkowej. Wybór profilu jazdy Driving Mode Selection zostanie wzbogacony o możliwość regulacji adaptacyjnego zawieszenia Dynamic Chassis Control.

Skoda Superb Sportline będzie dostępna z wieloma różnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Na sportowy makijaż nie załapią się tylko podstawowe jednostki. Warto zaznaczyć, że Superb Sportline już w standardzie jest bardzo bogato wyposażony. Tak prezentuje się oficjalny cennik:

Cennik Skody Superb SportlineCennik Skody Superb Sportline fot. Skoda

ZOBACZ TAKŻE:

Duży SUV Skody zbliża się wielkimi krokami!

INNE LINKI

Skoda gotowa na podbój Stanów Zjednoczonych

Downsizing dopadł Skodę Octavię

Skoda Atero Coupe | Rapid na sportowo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.