Lewis Hamilton | Powstanie ekstremalny Mercedes pod okiem mistrza

Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 pojawił się niedawno na Festiwalu Szybkości w Goodwood na premierze Mercedesa AMG GT R. Przy tej okazji zapowiedział, że zamierza mocniej zaangażować się w prace nad nowymi modelami. Być może powstanie wersja sygnowana jego nazwiskiem

Hamilton rozbija Zondę w Monako

Podczas rozmowy z dziennikarzami Lewis Hamilton zdradził, że został zaproszony do prac nad modelem GT R. Jednak prace rozwojowe były już na tak zaawansowanym etapie, że wiele pomysłów kierowcy nie można już było wdrożyć.

Hamilton powiedział, że rozmawiał już z producentem nad możliwością wprowadzenia do sprzedaż specjalnej, limitowanej serii oznaczonej jego inicjałami. Niewykluczone, że będzie to całkiem nowy model, a kierowca obiecał,  że pojazd będzie dostarczał emocji podobnych do tych z bolidu F1.

"Nikt nie potrafi zestroić samochodu tak jak ja" - dodał nieskromnie.

Mercedes AMG GT T zaprezentowany w Goodwood to agresywniejsza wersja topowego modelu ze stajni z Affalaterbach. Auto zostało odchudzone, a pod maską pracuje wzmocniona jednostka z wersji GT S. Podwójnie doładowane V8 o pojemności 4.0 rozwija 577 KM. Dzięki dodatkowej mocy Mercedes AMG GT R przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 318 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

INNE LINKI

Mercedes S500e | Bezprzewodowe ładowanie

Mercedes klasy E Kombi | Mercedes w wersji rodzinnej

Elektryczny SUV Mercedesa zadebiutuje w Paryżu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.