Toyota GT86 Initial D | Jak z komiksu

Japoński producent sięga do świata mangi, a konkretnie bardzo popularnej w pewnych kręgach produkcji Initial D, gdzie dostawca tofu mierzy się swoją Toyotą AE86 z rywalami w mocniejszych autach

Toyota C-HR | Przyszłość crossoverów

Japoński serial animowany o nazwie Initial D zaszczepia w młodym pokoleniu pasję do samochodów, a szczególnie do japońskiej motoryzacji. Głównym bohaterem tej produkcji jest Takumi Fujiwara, który jest dostawcą tofu, ale po godzinach mierzy się na górskich drogach swoim AE86 z właścicielami silniejszych samochodów, gdzie również może szkolić technikę driftu.

Na cześć Initial D brytyjski oddział Toyoty postanowił przygotować specjalną wersję modelu GT86. Auto otrzymało maskę, klamki i osłony lusterek z włókna węglowego, a całość pomalowano w biało-czarnym motywie nawiązującym do serialowej Toyoty AE86. Dodatkowo pojawiły się klasyczne, 17-calowe felgi RS Watanabe oraz żółte światła przeciwmgielne i przyciemnione tylne lampy. Na boku pojazdu pojawiła się naklejka "Fujiwara Tofu Shop".

W kwestii mechanicznej zmieniło się niewiele. Seryjne zawieszenie wymieniono na TRD, a pod maską zainstalowano rozpórkę Cusco. Układ wydechowy w tym egzemplarzu dostarcza firma Fujitsubo. Specjalna wersja Toyoty GT86 niestety nie trafi do produkcji i na razie pozostanie tylko w jednym egzemplarzu.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Ioniq | Czy pretendent ma szansę z mistrzem?

INNE LINKI:

Toyota Mirai podbija Stany Zjednoczone

Toyota GT86 S | Z mocną V-szóstką

Galeria | Nowa Toyota Corolla | Czas na poprawki

Więcej o: