Galeria | Nowy Opel Zafira | Nowoczesny minivan

Opel nie zdejmuje nogi z gazu i konsekwentnie odświeża swoją gamę modelową. Teraz przyszedł czas na lubianego minivana. Odświeżona Zafira wejdzie do sprzedaży

Opel OnStar | Duży sukces Anioła Stróża

Opel Zafira podąża ścieżką stylistyczną, którą znamy z nowej Astry czy Corsy. Minivan nabrał więc lekko sportowego charakteru. Kokpit nowej Zafiry został drastycznie przeprojektowany. Projektanci Opla chcieli, aby był o wiele prostszy i bardziej elegancki. Wnętrze jest teraz bardzo przejrzyste, na pierwszym miejscu stoi praktyczność oraz ergonomia. Ze środka wyrzucono niepotrzebne przyciski, a 7-calowy ekran dotykowy został przeniesiony ze szczytu konsoli centralnej znacznie niżej. Nie sposób też nie zauważyć nowej - zgrabniejszej i lżejszej - kierownicy.

Co z jednostkami napędowymi? Na razie Opel nie wchodzi w szczegóły. Dowiedzieliśmy się tylko, że kierowcy będą mogli liczyć na "na szeroką gamę silników". Silniki Zafiry mają być przystosowane do różnych rodzajów paliwa: benzyny, oleju napędowego, propanu-butanu (LPG) oraz sprężonego gazy ziemnego (CNG).

ZOBACZ TAKŻE:

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

INNE LINKI

Opel Astra IV (2009-2015) - opinie Moto.pl

Opel Ampera-e | W przyszłym roku

Noga z gazu. W tych miejscach działa Odcinkowy Pomiar Prędkości

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.