Aukcje | Banksy upiększył ciężarówkę SWAT

Na pierwszy rzut oka jest to stary furgon należący do SWAT, który został pomalowany przez artystę. Jednak gdy twórcą dzieła jest Banksy to maszyna będzie warta fortunę

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

To nie jest zwykła ciężarówka, która kiedyś przewoziła grupę antyterrorystyczną. To mobilne dzieło sztuki ozdobione przez najsłynniejszego, nieznanego artystę o pseudonimie Banksy.

Brytyjski artysta z typowym dla siebie poczuciem humoru namalował na samochodzie scenkę przedstawiającą grupę uzbrojonych policjantów, którzy zostali przechytrzeni przez stojące za nimi dziecko, a z drugiej strony przez Dorotę z Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Dzieło powstało w 2006 roku, a jego premiera miała miejsce w Los Angeles.

Licytacja tego nietypowego samochodu odbędzie się 29 czerwca w londyńskim Bonhams, czyli jednym z najstarszych domów aukcyjnych na świecie. Można się domyślić, że cena wywoławcza nie będzie należeć do najtańszych. W przeliczeniu wynosi ok. 1,5 mln złotych. Specjaliści od dzieł sztuki podkreślają, że jest to jedna z najważniejszych i najbardziej ambitnych prac Banksyego z początków jego twórczości.

ZOBACZ TAKŻE:

Aukcje | Porsche 356C Janis Joplin idzie pod młotek

INNE LINKI

Volkswagen Profit Lease | Ciekawa propozycja dla firm

Opel Insignia OPC | Debiut w Paryżu

Złodzieje mają nową metodę kradzieży. Wykorzystują lukę w zabezpieczeniach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.