AM-RB 001 | Nowy hipersamochód od Astona i Red Bulla

Jakiś czas temu usłyszeliśmy pierwsze plotki na temat kolaboracji Red Bulla i marki Aston Martin. Dotyczyły prac nad nowym hipersamochodem. Najnowsze doniesienia mówią, że ujrzymy go już za kilka tygodni

Aston Martin DB11 | Nowy rozdział

Jak donoszą zagraniczne źródła, brytyjski producent przygotowuje się do prezentacji nowego samochodu w siedzibie w Gaydon. Impreza na której zostanie zaprezentowany model AM-RB 001 odbędzie się już 5 lipca. Wstępna wersja projektu nad którym czuwają inżynierowie obu firm została zaprezentowana podczas Grand Prix w Monako.

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat tego samochodu. Poza tym, że powstanie tylko 99 egzemplarzy i każdy z nich będzie wyposażony w silnik montowany centralnie. Ponadto nowy hipersamochód ma ważyć mniej niż tonę i będzie mniejszy niż McLaren P1, ale zaoferuje dużo lepszy współczynnik mocy do wagi niż Koenigsegg One:1.

Takie parametry powinny sprawić, że nowy samochód uzyska na torze czasy zbliżone do bolidu Formuły 1 lub auta wyścigowego Klasy LMP1. Tak przynajmniej obiecuje szef Astona, Andy Palmer. Na razie cena jest tajemnicą, ale niektóre źródła mówią o kwocie przekraczającej 12 mln zł. Mimo tego nie powinno brakować chętnych na taki pojazd.

ZOBACZ TAKŻE:

Ekstremalny drift | 1000-konna Toyota i śmigłowiec

INNE LINKI

Lamborghini Centenario | Dzieło sztuki w ruchu

Dziewczyna i samochód | Wioleta i Driving Experience

Ferrari LaFerrari rozbite na ulicach Budapesztu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.