Renault Alaskan | Nowy pickup z Francji

W zeszłym roku Renault pokazało wersję koncepcyjną swojego pickupa, a ostatnie przecieki wskazują na to, że za chwilę model Alaskan pojawi się w salonach

Renault Talisman Grandtour | Pierwsza jazda | Można się zakochać

Na pierwszych zdjęciach z przecieku możemy zauważyć, że samochód delikatnie nawiązuje do Dacii Duster (grill) oraz Renault Kadjar (przednie lampy). Jednak całość upakowano w stylistykę typową dla francuskiego producenta. Jest sporo chromowanych elementów, a pod zderzakiem zamontowano płyty chroniące podwozie.

Przeciek Renault AlaskanPrzeciek Renault Alaskan Przeciek Renault Alaskan Przeciek Renault Alaskan - tak wygląda produkcyjny pickup

Nowy pickup od Renault powstaje na płycie podłogowej Nissana Navara NP300. Ta sama platforma będzie wykorzystywana do budowy Mercedesa GLT. Samochód trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: 4x2 oraz 4x4.Maksymalna ładowność tej maszyny to ponad tona. Pod maskę trafi silnik dCi o pojemności 1,6 litra oferujący 135 lub 165 KM.

Oficjalna prezentacja tego modelu odbędzie się w Kolumbii, a auto trafi do sprzedaży globalnej, w przeciwieństwie do Dacii Duster Oroch sprzedawanej w Ameryce Południowej. Renault Alaskan będzie oferowane w wersji z pojedynczą i podwójna kabiną. Nie będzie o jednak typowy samochód użytkowy. Producent liczy, że znajdzie grono odbiorców, którzy poszukują samochodu rekreacyjnego. Dlatego inżynierowie i styliści skupili się na dostarczeniu maksymalnego komfortu podczas jazdy tym samochodem.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Duster Oroch | Pickup dla Ameryki Południowej

INNE LINKI

Renault Clio R.S. 16 | Takiego Renault jeszcze nie było

Renault Clio po faceliftingu | Drobne zmiany

Renault Grand Scenic | Jeszcze więcej miejsca

źródło: Okazje.inf

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.