Tesla Model 3 | Premiera wersji produkcyjnej coraz bliżej

Najtańszy samochód Tesli Motors - Model 3 - wywołał prawdziwą burzę. Elon Musk zamierza wypuścić go na drogi już w 2017 roku

Bazowa Tesla Model X teraz jeszcze lepsza

Mało który model wywołał w branży tyle zamieszania co Tesla Model 3. Do premiery pozostało parę miesięcy, więc kalifornijski producent nie marnuje czasu i przeprowadza intensywne testy. Ostatnio Model 3 jeździł w okolicach San Francisco i został uwieczniony na zdjęciach. Możemy więc zobaczyć, jak przełomowy elektryk prezentuje się na drodze.

Nie jest to jeszcze ostateczna wersja Modelu 3. Na drogach na razie testowane są prototypy, a finalna wersja powinna zostać zaprezentowana jeszcze przed końcem wakacji. Możliwe, że trochę zmieni się wygląd - wielu narzeka na niezbyt urodziwy przód.

Model 3 określa się mianem jednej z najważniejszych motoryzacyjnych premier ostatnich lat. To elektryczny samochód, który może zrewolucjonizować branżę. Model 3 wymiarami odpowiada Audi A4, Mercedesowi klasy C i BMW serii 3. Na jednym ładowaniu może pokonać 346 km, a do pierwszej setki rozpędza się w niecałe 6 sekund. Najważniejsza jest jednak cena - Tesla Model 3 kosztuje 35 tysięcy dolarów (ok. 140 tys. złotych).

Dzięki tak niskiej cenie kierowcy w Stanach Zjednoczonych dosłownie oszaleli na punkcie Modelu 2. W zależności od stanu amerykańscy kierowcy mogą liczyć na dopłaty do samochodów elektrycznych w wysokości 7,5-13 tysiecy dolarów. Licznik zamówień i zapłaconych zaliczek (1000 dolarów) już pierwszego dnia przekroczył 180 tysięcy... Aktualnie to już ponad 400 000 zamówień.

Do pierwszych klientów mała Tesla trafi prawdopodobnie na przełomie 2017 i 2018.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

INNE LINKI:

Tesla Model S dla dzieciaków

Tesla Model S P85+ | Pierwsza jazda | Tesla byłby dumny?

Porsche Mission E | Tak prezentuje się na filmach

Najszybszy elektryczny samochód na świecie? Chevrolet Corvette!

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.