Dodge Viper | Pożegnanie legendy

Po 25 latach amerykańska "żmija" znika z rynku. Koncern FCA zapowiedział zakończenie produkcji ekstremalnego Dodge`a Vipera już w 2017 roku. Na otarcie łez powstanie pięć wersji specjalnych

Następne Corvette z centralnym silnikiem

Ekologiczne lobby coraz mocniej daje się we znaki w branży motoryzacyjnej. Kolejną ofiarą "zielonej rewolucji" jest Dodge Viper, który był produkowany przez ćwierć wieku. Koncern FCA podjął decyzję o zakończeniu produkcji supersamochodu zapowiadając tym samym pięć limitowanych edycji. Zamówienia ruszą jeszcze w tym tygodniu.

Pierwszym modelem specjalnym jest Dodge Viper ACR 01:28 Edition. Nazwa tej wersji nawiązuje do rekordowego okrążenia na torze Laguna Seca, które jak dotąd nie zostało pobite przez konkurencję. Ta odmiana Vipera odznacza się czerwono-czarnym malowaniem i pakietem aerodynamicznym. Na liście wyposażenia pojawią się węglowo-ceramiczne hamulce oraz emblematy upamiętniające specjalną wersję. Dodge wyprodukuje tylko 28 egzemplarzy.

Kolejna wersja to Viper GTS-R Commemorative Edition ACR. Auto wyróżnia się biało-niebieskim malowaniem, które nawiązuje do tradycyjnej kolorystyki wyścigowej Vipera GTS-R GT2 Championship Edition z 1998 roku. Auto otrzymało pakiet aerodynamiczny ACR, karbonowo-ceramiczne hamulce, karbonowe elementy, czerwone pasy bezpieczeństwa oraz specjalne emblematy z nazwiskiem nabywcy. Producent wprowadzi na rynek 100 egzemplarzy tej wersji.

Dodge Viper Snakeskin Edition GTC to egzemplarz pomalowany specjalnym zielonym lakierem, który ma upodobnić go do wężowej skóry. Przez całą długość nadwozia przebiegają podwójne czarne pasy, a z tyłu pojawił się dyskretny spojler. Powstanie tylko 25 takich samochodów.

Czwarta edycja specjalna to Viper VooDoo II Edition ACR wyróżniająca się dyskretnymi czerwonymi lamówkami. Samochód nawiązuje do pierwszego Vipera w wersji VooDoo, który pojawił się w 2010 roku. Podobnie jak poprzednia wersja, również powstanie w liczbie 31 egzemplarzy. Każdy z nich zostanie wyposażony w pakiet ACR oraz hamulce karbonowo-ceramiczne.

Ostatnia specjalna wersja to Dodge Viper Dealer Edition ACR. Auto w białym kolorze będzie miało pojedynczy niebieski pas przebiegający przez nadwozie. Karoseria również otrzyma pakiet aerodynamiczny ACR, a producent zakłada produkcję na poziomie 33 egzemplarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Viper ACR | Rekordzista na 13 torach

INNE LINKI:

Galeria | Dodge Viper | Żmija w pełnej okazałości

Wideo | Dodge : Przebudzenie Mocy

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.