AAA AUTO | Czesi podbijają polski rynek

AAA AUTO staje się coraz poważniejszym graczem na polskim rynku. Czesi właśnie otworzyli swoje czwarte autocentrum w Polsce. Tym razem we Wrocławiu

Jakie auta kupują Polacy? | Te dane nie zawierają rejestracji flotowych

Do tej pory AAA AUTO miało trzy oddziały w Polsce: w Piasecznie, Warszawie oraz Katowicach. Teraz Czesi otwierają kolejne autocentrum we Wrocławiu. Nowy oddział będzie zlokalizowany przy ulicy Tynieckiej 3 i na razie skupi się na skupowaniu samochodów. Już niedługo oddział ruszy pełną parą, a na placu na klientów będzie czekało aż 400 aut.

Firma AAA AUTO istnieje na rynku od 23 lat i prowadzi sieć 35 salonów samochodowych w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową, które sprzedawane są z dożywotnią gwarancją legalnego pochodzenia. Wszystkie kupowane samochody przechodzą w AAA AUTO szczegółową kontrolę, dlatego z powodu wykrytych wad mechanicznych lub prawnych, firma rezygnuje z zakupu aż 65-70% samochodów.

Działalność ukierunkowana jest na pojazdy w przedziału cenowego pomiędzy 10 000 a 60 000 złotych, chociaż będą dostępne również samochody z pozostałych kategorii cenowych. Głównym kryterium zakupu jest stan techniczny pojazdu.

Polski rynek wtórny

AAA AUTO podzieliło się z nami też bardzo ciekawymi danymi dotyczącymi polskiego rynku wtórnego. Jakie samochody najczęściej trafiają do sprzedaży nad Wisłą? W maju 2016 toku w Polsce pojawiło się 157 456 ofert sprzedaży samochodów używanych. Najpopularniejszy model to Opel Astra.

10. Renault Megane

09. Opel Vectra

08. Ford Mondeo

07. Opel Corsa

06. Ford Focus

05. BMW serii 3

04. Audi A4

03. Volkswagen Golf

02. Volkswagen Passat

01. Opel Astra

Średnia cena samochodu używanego w Polsce to 21 098 złotych. Średni przebieg wynosi 174 524 km, a wiek lekko ponad 11 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Raport awaryjności TUV 2016 | Niemcy na czele

INNE LINKI

Skoda gotowa na podbój Stanów Zjednoczonych

Czym jeżdżą Amerykanie? | Top 50 roku 2015

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

Kupujemy używaną Skodę | Poradnik | Na te modele lepiej uważaj!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.