Galeria | AMG GT R | Ostry jak jalapeno

Ma osobowość auta wyścigowego i jest jednym z najbardziej spektakularnych projektów AMG

Mercedes AMG GT | Ceny w Polsce

Poszerzone błotniki, karbonowe spoilery i dach, dyfuzor, aktywna, skręcana tylna oś. Nowy AMG GT R nie tylko jest zielony jak papryczka jalapeno, ale i ma podobnie ostry charakter. To super wersja pierwszego, w pełni stworzonego przez AMG samochodu - AMG GT. Zielony potwór nosi dodatkowe oznaczenie R od racing. Nie da się go pomylić z tradycyjnym GT. Chociażby wlot powietrza jest inny. Ma przypominać o modelu W194 z słynnego wyścigu Panamemericana.

Wyjątkowy model jest lżejszy o 16 kg (1555 kg). Ma zamontowaną specjalną, regulowaną kontrolę trakcji, która przypomina tą z bolidów F1. Nowy model jest inspirowany wyścigowym AMG GT3. Nie zapomniano o dodatkowym zastrzyku mocy. Do napędu służy podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 585 KM (GT S 510 KM). Maksymalny moment obrotowy wzrósł o 100 Nm do 700 Nm. Osiągi są jeszcze bardziej imponujące. Prędkość maksymalna to 318 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zajmuje jedynie 3,6 sekundy!

Zielony kolor i charakter auta skojarzył nam się z ostrą papryczką jalapeno. Mercedes swoją zieleń nazwał jednak od łagodnego mango: ""AMG green hell magno". Na rynku auto pojawi się w marcu 2017 roku. Mercedes póki co nie przyznał się do ceny nowego modelu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Mercedes-AMG GT S | Pierwsza jazda | Sport ma we krwi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.