Mini Countryman E | Ładowany z kontaktu

Od kilku lat nieustannie powracają plotki na temat Mini wyposażonego w hybrydowy układ napędowy typu plug-in, który umożliwia ładowanie z gniazdka z prądem. Właśnie pojawiły się pierwsze konkrety na ten temat

Mini All4 Scrambler | Mini do zadań specjalnych

Już za kilka miesięcy zadebiutuje Mini Countryman E wyposażony w hybrydowy napęd z możliwością ładowania prądu z wtyczki. Będzie do tego służył specjalny port umieszczony w przednim zderzaku.

Pod maskę trafi silnik benzynowy TwinPower Turbo o pojemności 1,5 litra. Trzy cylindry będą połączone z silnikiem elektrycznym umieszczonym z tyłu. Za magazynowanie energii będzie odpowiedzialny akumulator o pojemności 7,7 kWh.

Silnik spalinowy będzie napędzał przednią oś, natomiast elektryczny tylną. Nad przekazywaniem napędu będzie czuwać sześciostopniowa przekładnia Steptronic. Producent nie wypowiedział się jeszcze na temat osiągów, ale według plotek hybrydowe Mini będzie dysponować mocą 224 KM. Nie należy się spodziewać, że jednostka elektryczna zapewni duży zasięg. Raczej możemy liczyć na możliwość przejechania ok. 40 km w trybie bezemisyjnym. Średnie spalanie na 100 km wyniesie około 2 litrów benzyny.

Mini konsekwentnie milczy na temat nowego modelu, a premiera hybrydowej wersji jest planowana jeszcze latem tego roku. Countryman E pojawi sie w salonach na początku przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mini zbuduje sedana?

INNE LINKI:

Manhart Mini F300 | Mini na sterydach

Mini JCW Challenge | Jeszcze ostrzejszy maluch

Nowe Mini Cabrio | Czas na wersję JCW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.