Lamborghini Centenario | Dzieło sztuki w ruchu

Ten model sprzedał się zanim został oficjalnie zaprezentowany. Lamborghini Centenario będzie rzadkością na drogach, ale widok tego supersamochodu robi niesamowite wrażenie

Aukcje | Kosmiczna cena za Lamborghini Veneno

Lamborghini zapowiedziało jakiś czas temu, że zbuduje bardzo wyjątkowy samochód w niewielkim nakładzie. Klientom tak bardzo spodobał się ten fakt, że wszystkie egzemplarze zamówili w ciemno, zanim w ogóle został oficjalnie pokazany.

Obiekt w Sant Agata Bolognese wyprodukuje tylko 20 egzemplarzy dla wersji coupe i  roadster. Jedna ze sztuk tego supersamochodu została kilka dni temu przyłapana przez spottera po tym jak wyjeżdżała z fabryki. Przed bramą czekało już kilku fotoreporterów.

Auto zbudowano na bazie modelu Aventador, ale nadwozie to całkowicie nowa konstrukcja. Do budowy wykorzystano najlżejsze, a zarazem najbardziej wytrzymałe materiały. Supersamochód waży zaledwie 1520, a pod maską skrywa silnik V12 o pojemności 6,5 litra. Potężny motor generuje 770 KM przekazywanych na wszystkie koła za pomocą siedmiostopniowej skrzyni ISR. Włoski supersamochód rozpędza się do 0 do 100 km/h w 2,7 sekundy. Prędkość 300 km/h osiąga w 23,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 350 km/h.

Nie znamy dokładnej ceny tego modelu, ale wedle doniesień auto kosztowało około 2,2 mln euro. Jedyną okazją do przejechania się Centenario dla zwykłego zjadacza chleba jest gra Forza Horizon, która wyjdzie już jesienią na konsole. Ten samochód będzie jedną z gwiazd tego tytułu.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Tuning | Novitec Torado | Lamborghini Aventador SV się wściekł

INNE LINKI:

Lamborghini Huracan | Pojedynek | Wolnossący kontra turbo

Lamborghini Huracan stał się groźniejszy

Oto Lamborghini Trumpventador!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.