Kortez | Luksusowy SUV od Putina

Rosjanie mają bardzo ambitne plany związane z segmentem luksusowych SUV-ów. Na polecenie Władimira Putina opracowano model, który będzie konkurował z Bentleyem Bentaygą

Bentley Bentayga | Zbyt wiele zamówień na najdroższego SUV-a na świecie

Projekt nazywa się Kortez i pracują nad nim inżynierowie z państwowego ośrodka badawczego usytuowanego w Moskwie z porozumieniu z grupą projektantów oraz inżynierów. Prace nad nową linią samochodów zaproponował sam prezydent Władimir Putin. W ramach projektu powstanie seria samochodów specjalnych, a także osobowych takich jak sedan czy SUV.

Pierwsze wieści na temat nowej linii samochodów usłyszeliśmy kilka miesięcy temu, kiedy wyciekły pierwsze fotografie prezentujące prezydencką limuzynę. Kilka dni temu w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia. Tym razem widzimy na nich przedstawiciela segmentu SUV.

Na pierwszy rzut oka zauważymy mocną inspirację produktami brytyjskiej konkurencji. Szczególnie Bentleyem Bentaygą oraz modelami Land Rovera czy Rolls-Royce`a. Informatorzy donoszą, że pod maską ma pracować silnik V8 lub V12, który dostarczy Porsche. Podobno umowa o współpracę została zawarta jakiś czas temu.

Pierwszy egzemplarz ma się pojawić na drogach pod koniec przyszłego roku. Auto trafi w ręce Władimira Putina, a następne zostanie wykorzystane przez rosyjski rząd. Dopiero później samochód trafi do oficjalnej sprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeżdżą Rosjanie? Najlepiej sprzedające się auta w 2015 r.

INNE LINKI:

Łada Vesta Cross | Terenowe kombi z Rosji

Nowa limuzyna Putina

Putin promuje nową Ładę Vestę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.