Aston Martin Vanquish Zagato trafi do produkcji!

Zaprezentowany podczas niedawnego Konkursu Motoryzacyjnej Elegancji w Villa d'Este Vanquish Zagato zachwycił niesamowitym wyglądem. Aston ogłosił właśnie, że auto nie zakończy swojej kariery na etapie konceptu

Aston Martin Lagonda | Tylko dla szejków

Koncepcyjny Vanquish został zaprojektowany w siedzibie studia stylistycznego Zagato, w Mediolanie. Włosi wzięli się za wygląd, a Brytyjczycy odpowiadają za techniczną stronę projektu. Vanquish Zagato oficjalnie zadebiutował podczas Concorso d'Eleganza Villa d'Este.

Za napędzanie Astona odpowiedzialna jest 5,9-litrowa V-dwunastka. Standardowa moc 568 KM została lekko podkręcona i włosko-brytyjski Vanquish ma teraz 592 KM. Producent nie pochwalił się osiągami, ale nie one są w tym superaucie najważniejsze.

Zagato upiększyło Vanquisha w swoim stylu. Nie mogło więc zabraknąć charakterystycznych dla studia elementów jak dach z dwoma wybrzuszeniami i grill złożony z małych literek "Z". Po wizycie w Mediolanie sylwetka Vanquisha stała się jeszcze dynamiczniejsza, a auto przyciąga wzrok niesamowitymi liniami, czterema końcówkami wydechu i olbrzymimi kołami. W naszej galerii znajdziecie zupełnie nowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

Aston Martin Vanquish ZagatoAston Martin Vanquish Zagato fot. Aston Martin

Początkowo przepiękny Aston Martin Vanquish miał być tylko konceptem, ale olbrzymie zainteresowanie sprawiło, że Brytyjczycy zmienili zdanie. Aston Martin właśnie ogłosił, że wraz z Zagato wyprodukuje 99 egzemplarzy niesamowitego coupe. Wszystkie 99 Astonów już zostało kupionych... i to pomimo kosmicznej ceny, która wynosi 730 000 dolarów, czyli prawie 3 miliony złotych.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin DB11 | Zupełnie nowy rozdział

INNE LINKI

Aston Martin V12 Vantage S dla motoryzacyjnych purystów

Aston Martin i Red Bull wspólnie stworzą "hipersamochód"

Bentley Mulsanne | Jeszcze więcej luksusu

Jaguar F-Pace | Ceny w Polsce | Pierwszy SUV Jaguara od 199 tys. zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.