Toyota YUKO | W Dublinie rusza system innowacyjny system car-sharing

Dublin to pierwsze miasto, które wypróbuje system car-sharing Toyoty. Jeżeli w Dublinie system okaże się sukcesem, to z czasem zostanie uruchomiony także w innych miastach. Nie tylko w Irlandii

Toyota Supra zbliża się wielkimi krokami!

Na czym polega system YUKO? Zarejestrowani użytkownicy mogą zająć wolny samochód z marszu lub zarezerwować pojazd z wyprzedzeniem. Koszt wynajęcia samochodu zależy od czasu wynajmu i od modelu samochodu. Rejestracja w systemie kosztuje 50 euro, a uczestnictwo w programie to 6 euro miesięcznie.

Największymi zaletami systemu car-sharingu jest ochrona środowiska i rozładowanie zakorkowanych miast:

Ograniczenie emisji spalin, rozładowanie miejskich korków i zwiększenie mobilności społeczeństwa należą do priorytetów naszego ministerstwa. Uważam, że car sharing będzie skuteczny w rozwiązywaniu tych problemów. Dodatkowe korzyści przyniesie wykorzystanie aut hybrydowych. YUKO Toyota Car Club to doskonałe uzupełnienie środków transportu dostępnych w Dublinie. - skomentował Shane Ross, ministra transportu Irlandii.

Na razie YUKO działa w ścisłym centrum Dublina, a do dyspozycji użytkowników jest 15 hybrydowych samochodów japońskiej marki. Jednak już niedługo system obejmie większe połacie miasta. Zaangażowanie w projekt irlandzkiego rządu świadczy o tym, że również w innych miastach Irlandii niedługo zostanie uruchomiona podobna obsługa.

A jeżeli car-sharing Toyoty sprawdzi się na Zielonej Wyspie, to trafi także do innych europejskich krajów.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius IV | Pierwsza jazda | "Bjutiful"

INNE LINKI

Toyota Prius | Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie tylko samochody | Toyota pokazuje supermotorówkę

Toyota uBox | Koncept dla nowego pokolenia

Garażowe odkrycie | Zamurowana Toyota

Więcej o:
Copyright © Agora SA