Geely TX5 | Londyńskie taksówki na Stary Kontynent

Po tym jak London Taxi Co., producent legendarnych taksówek, trafił w ręce chińskiego Geely trwa wielka ofensywa eksportowa. Auta trafiają do Australii i Nowej Zelandii, a już niebawem będziemy mogli je zobaczyć na stałym lądzie

Uber ma się dobrze. Chce kupić 100 tysięcy Mercedesów klasy S

Producent charakterystycznych taksówek zamierza wprowadzić swoje modele na terenie Europy Kontynentalnej. Pierwszym kierunkiem będzie Paryż, czyli miasto postanowiło zakazać wjazdu starszym samochodom do centrum. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, następnymi kierunkami będą Barcelona, Oslo, Amsterdam i Berlin.

Koncern Geely zamierza się pojawić ze swoim ekologicznym modelem we wszystkich miastach, które mają problem ze zbyt dużym ruchem i zanieczyszczeniem powietrza. Z badań, które przeprowadziła firma wynika, że większość europejskich miast boryka się z takim problemem. Kto wie, może za jakiś czas zobaczymy charakterystyczne czarne taksówki również nad Wisłą?

Koncern Geely zainwestował 400 mln dolarów w budowę nowego modelu TX5, którego premierę zaplanowano na przyszły rok. Samochód będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy. Pod maską będzie pracował czterocylindrowy silnik benzynowy wspomagany przez motor elektryczny. Firma Geely nie zdradza szczegółów technicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

Lamborghini Huracan | Wściekle zielona taksówka

INNE LINKI

Uber rośnie w siłę | Strategiczny sojusz z Toyotą i autonomiczna jazda

Hybrydowe taksówki Toyoty w Warszawie i Wrocławiu

Grzegorz Krychowiak ma nowy samochód

Czy charakterystyczne londyńskie taksówki sprawdzą się poza Wyspami Brytyjskimi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.